KONST / Litografier / Färgserigrafi 13824116
*
nr 1382 4116
Robert Rahway Zakanitch
(f. 1935), USA
Färgserigrafi, "Old World Series". Signerad, numrerad 12/49, daterad 1979. Oramat löst blad. Bladets mått: 76x127 cm
Robert Rahway Zakanitch, amerikansk bildkonstnär född 1935.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 mars 2021
kl 20:40:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 22:00:51
1
Vinnande bud
1/3 19:12:57
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Robert Rahway Zakanitch
Robert Rahway Zakanitch, amerikansk bildkonstnär född 1935.
Läs mer om Robert Rahway Zakanitch
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färgserigrafi litografier oramat löst blad usa
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:26
*
Robert Rahway Zakanitch
Robert Rahway Zakanitch, amerikansk bildkonstnär född 1935.
Läs mer om Robert Rahway Zakanitch
nr 1382 4116
Robert Rahway Zakanitch
(f. 1935), USA
Färgserigrafi, "Old World Series". Signerad, numrerad 12/49, daterad 1979. Oramat löst blad. Bladets mått: 76x127 cm
Robert Rahway Zakanitch, amerikansk bildkonstnär född 1935.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/2 22:00:51 | 1 | Vinnande bud |
1/3 19:12:57 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Robert Rahway Zakanitch
Robert Rahway Zakanitch, amerikansk bildkonstnär född 1935.Läs mer om Robert Rahway Zakanitch
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färgserigrafi litografier oramat löst blad usa
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09 -
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:26